ANODA TYTANOWA TiBEST do 300L M8

potencjostat 50 mA z zasilaczem

Indeks katalogowy: 200100200

  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Dostawa: od 16,00 zł (Kurier przedpłata przelew)
451,00 zł -15% 383,35 zł brutto / .szt 311,67 zł netto + 23% VAT / .szt
Do przechowalni

Opis

Anoda Tytanowa TiBEST

Oferujemy kompletny, prosty w montażu zestaw do ochrony zbiornika o pojemności do 300l

  • anoda tytanowa z gwintem M8
  • potencjostat (specjalizowany zasilacz)
  • przewód połączeniowy
  • Instrukcja

Stosowanie anody tytanowej eliminuje wydzielanie się przykrych zapachów. Pomaga w zachowaniu świeżości wody. Powstrzymuje rozmnażanie się bakterii. W przeciwieństwie do anody magnezowej anoda tytanowa nie rozpuszcza się w wodzie, co wyraźnie poprawia jej jakość i eliminuje niemiły zapach.

Anody tytanowe powlekane tlenkami metali (MMO – mixed metal oxide) działają na innej zasadzie niż konwencjonalne anody galwaniczne. Wymagają zastosowania zewnętrznego źródła prądu (potencjostatu), które powoduje polaryzację anod, a zarazem chronionego elementu. Prąd generowany w potencjostacie płynie do obiektu poprzez anodę tytanową pokrytą MMO, co wywołuje jego katodową polaryzację. Dzięki temu procesy korozyjne zostają praktycznie całkowicie wyeliminowane. Polaryzacja katodowa chronionego obiektu powoduje także lokalne zmiany odczynu pH w jego obrębie, co prowadzi do wytrącania trudno rozpuszczalnych związków, które uszczelniają nieciągłości powłoki ochronnej (np. emalii). Powoduje to dodatkowe odcięcie konstrukcji stalowej od środowiska korozyjnego.

Anody tytanowe charakteryzują się stabilnością oraz długą żywotnością. Praktycznie nie zużywają się podczas procesu generowania prądu ochrony katodowej, ponieważ na ich powierzchni wydziela się tlen. W praktyce anody te mogą pracować ponad 10 lat, podczas gdy przewidywany czas życia anody magnezowej wynosi 2 lata.

Najczęściej stosowane w ochronie katodowej, w szczególności zbiorników na wodę pitną, są anody tytanowe pokryte powłoką MMO (mixed metal oxides/miesznina tlenków metali) zawierającą tlenki irydu i tantalu.

Anody tytanowe pokryte MMO są stosowane w różnych środowiskach, w tym w wodzie morskiej, słonawej, słodkiej, zasypce węglowej i betonie.

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Kurier przedpłata przelew : od 16,00 zł
Kurier płatność przy odbiorze : od 21,00 zł
Transport własny Warszawa i okolice : od 123,00 zł

Zapytaj o produkt