CALEFFI Zawór kulowy BALLSTOP 1" motyl

z zaworem zwrotnym

Indeks katalogowy: 323060

  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Dostawa: od 123,00 zł
89,32 zł / .szt 72,62 zł + 23% VAT / .szt

Opis

Zawór kulowy z wbudowanym zaworem zwrotnym z pokrętłem motylkowym

Zawór BALLSTOP łączy w jednym korpusie dwa mechanizmy o różnym działaniu: zawór kulowy odcinający i zawór zwrotny.

Dzięki takiemu połączeniu zawór posiada następujące zalety: szybsza instalacja, kompaktowe urządzenie, mniej wymaganego miejsca do montażu.

Zawory z serii BALLSTOP dostępne są w dwóch wersjach: wersja z czarnym zewnętrznym pierścieniem do użytku w wewnętrznych instalacjach wodociągowych i z czerwonym zewnętrznym pierścieniem do zastosowania w instalacjach grzewczych.

Cicha praca i niskie straty ciśnienia

Dzięki specjalnemu kształtowi elementu zamykającego zawory z serii BALLSTOP charakteryzują się bardzo cichą pracą. Krzywa charakterystyki pracy zaworu jest spłaszczona, co ogranicza wzrost strat ciśnienia nawet w przypadku znacznego zwiększenia przepływu.

Szybkie działanie

Uszczelnienie (zlokalizowane na końcu kuli lub na elemencie zamykającym w zależności od wersji) i sprężyna oporowa (zamontowana wewnątrz elementu zamykającego) zapewnia natychmiastowe odcięcie i doskonałą szczelność nawet przy niewielkim ciśnieniu zwrotnym.

Odporny na zanieczyszczenia

Elementy ślizgowe dzięki specjalnej budowie są odporne na zanieczyszczenia powstające podczas dłuższego okresu postoju instalacji.

  • Max. ciśnienie pracy: 16 bar
  • Min. ciśnienie dla otwarcia zaworu zwrotnego (Δp): 0,02 bara
  • Zakres temperatury pracy: 5÷90°C
  • Wymiar A: 1"
  • Wymiar B: 70 mm
  • Wymiar C:  61,5 mm
  • Waga: 0,55 kg
 Rysunek CALEFFI BALLSTOP
CALEFFI BALLSTOP w przekroju

Zawór składa się z kuli (1) zawierającej element zamykający (2) zaworu zwrotnego o opływowym kształcie. Podczas normalnej pracy instalacji, element zamykający jest dociskany do sprężyny oporowej (3) w nim umieszczonej, co pozwala na swobodny przepływ medium. W przypadku, kiedy ciśnienie za zaworem jest wyższe od ciśnienia przed zaworem, element zamykający jest wypychany w kierunku gniazda uszczelnienia kuli (4), co zapobiega przepływowi zwrotnemu.

W przypadku braku przepływu zawór jest zamknięty dzięki działaniu sprężyny oporowej.

Element zamykający, dzięki naciskowi wywieranemu przez sprężynę (3) oraz ciśnieniu za zaworem zamyka całkowicie przepływ przez otwór kuli.Producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian konstrukcyjnych bez uprzedzenia. Dlatego opisy oraz zdjęcia towarów na stronie internetowej mają charakter poglądowy i mogą się różnić od rzeczywistego wyglądu towarów.Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Transport własny Warszawa i okolice ? : od 123,00 zł

Zapytaj o produkt