KONCLEAN 100 0,5 KG

Indeks katalogowy: OG007884

  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Dostawa: od 123,00 zł (Transport własny Warszawa i okolice)
65,77 zł brutto / .szt 53,47 zł netto + 23% VAT / .szt
Do przechowalni

Opis

KONCLEAN 100 0,5 KG

 

KonClean 100 jest środkiem wykonanym specjalnie do czyszczenia stali nierdzewnej, usuwa osady powodujące przebarwienia stali nierdzewnej, sadzę, oleje, smary, tłuszcze, wosk itp. Może być stosowany ręcznie, w spryskiwaczu i przez kąpiel czyszczonego elementu. Bardzo wydajny i ekonomiczny w użyciu. 

 

Informacje ogólne

Podczas eksploatacji kotłów kondensacyjnych, wykonanych między innymi ze stali nierdzewnej, osadzają się w komorze spalania i na powierzchniach ogrzewalnych różnego rodzaju osady. Część tych osadów to sadza i do jej usunięcia są przeznaczone specjalne środki chemiczne, które są w ofercie naszej firmy. Jednak środki do usuwania sadzy nie zawsze są skuteczne w usunięciu specyficznych nalotów, czy osadów tworzących się na powierzchniach podzespołów kotła wykonanych ze stali nierdzewnej. Osady te z charakterystycznym przebarwieniem (żółto-brązowy kolor) można skutecznie usunąć za pomocą środka KonClean 100.

KonClean 100 jest chemicznym środkiem czyszczącym powierzchnie stali nierdzewnej, usuwającym rdzawe naloty i zapewniającym jednakowy wygląd czyszczonych elementów. Jednocześnie produkt jest bardzo ekonomiczny w działaniu. Środek umożliwia również czyszczenia niklu i jego stopów.

 

Sposób użycia

KonClean 100 jest produktem gotowym do użycia i może być on nanoszony na suchą, oczyszczoną powierzchnię za pomocą pędzla, gąbki lub szmatki. Może być również aplikowany za pomocą spryskiwacza lub przez kąpiel czyszczonego elementu w wannie zawierającej środek KonClean 100. Skuteczność działania środka może być wydatnie zwiększona poprzez dodatkowe zastosowanie do usuwania osadów szorstkiej szmatki lub gąbki. Do transportu lub przelewania środka należy stosować naczynia wykonane z polietylenu.

Należy pamiętać, aby przed użyciem środka kanister zawierający KonClean 100 kilkakrotnie wstrząsnąć, co zapewni dokładne wymieszanie się produktu. Optymalną temperaturą otoczenia w której winny być usuwane osady z powierzchni stali nierdzewnej kotła jest 18 - 22°C.

Środek nanieść na czyszczone miejsce i pozostawić przez okres czasu ok. 20 - 30 minut dając możliwość jego wniknięcia i odpowiedniego chemicznego działania na usuwane osady. Przy czyszczeniu powierzchni niklu i stopów niklu, naniesiony środek pozostawić przez ok. 5 - 20 minut. Należy unikać wykonywania prac czyszczących w nagrzanym lub nasłonecznionym miejscu, ponieważ może to spowodować zbyt szybkie wysychanie środka.

Po upływie zalecanego okresu czasu reakcji środka KonClean 10, czyszczoną powierzchnię intensywnie spłukać zimną wodą.

! kg środka KonClean 100 wystarcza na oczyszczenie około 20 metrów kwadratowych powierzchni. 

 

Środki ostrożności

KonClean 100 zawiera kwas fosforowy. Pojemnik zawierający środek powinien być szczelnie zamykany i przechowywany w miejscu zapewniającym odpowiednią wentylację. Przy niedostatecznej wentylacji osoby mające kontakt ze środkiem winny posiadać odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.

Przy pracy ze środkiem KonClean 100 należy stosować środki ochrony osobistej takie jak okulary, rękawice i ubrania ochronne.

W przypadku kontaktu środka z oczami, należy je  intensywnie i dokładnie przepłukać wodą oraz zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną środkiem odzież natychmiast zdjąć. W przypadku wystąpienia nudności natychmiast wezwać lekarza oraz bezwzględnie okazać instrukcję lub etykietę produktu.

Przechowywać z dala od dzieci. 

 

Zobacz także

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Transport własny Warszawa i okolice : od 123,00 zł

Zapytaj o produkt