Folia do ogrzewania

Folia do ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowym i lubianym sposobem na regulację temperatury w pomieszczeniach. Jest wybierane jako uzupełnienie tradycyjnych grzejników ściennych, a także zamiast tego typu instalacji i cenione m.in. za równe rozprowadzanie ciepła i korzystny rozkład temperatury pomieszczeń. Aby instalacja tego typu była bezpieczna i trwała należy zastosować folię do ogrzewania podłogowego. Odpowiednie materiały znajdziecie Państwo w naszym sklepie.

Niezbędna folia do ogrzewania podłogowego – prawidłowe wykonanie instalacji

Folia do ogrzewania podłogowego zabezpiecza płyty styropianowe przed przenikaniem wilgoci z zaprawy. Izolacja zwiększa żywotność wykonanej instalacji, a także wpływa na skuteczność jej działania, odbijając ciepło. Dzięki temu uzyskuje się większą wydajność systemu ogrzewania, co skutkuje oszczędnościami w zakresie wydatków eksploatacyjnych.

Folię do ogrzewania podłogowego stosuje się za i pod elementy grzewcze. Jak wygląda prawidłowy montaż instalacji ogrzewania podłogowego? Przede wszystkim należy upewnić się, że podłoże jest równe i suche, a w razie potrzeby nierówności uzupełnić zaprawą. Ważne, by folie układać „na zakładkę” lub dokładnie skleić, a także położyć z odpowiednim zapasem, tak by zachodziła na ściany. Wzór na folii izolacyjnej w postaci kraty z liniami ciągłymi rozmieszczonymi co 10 cm i przerywanymi co 5 cm umożliwia wygodne rozplanowanie położenia wszystkich elementów. Dopiero na tak przygotowane podłoże układa się izolację termiczną, najczęściej z płyt styropianowych. Następnie, po dodaniu kolejnej warstwy izolacji z folii, układa się zaś rury instalacji cieplnej, pamiętając o zachowaniu odpowiednich odstępów i przebiegu wszystkich elementów.

Wysokiej jakości folia do ogrzewania podłogowego – wydajne i trwałe ogrzewanie

Proponowane przez nas folie do ogrzewania podłogowego to wysokiej jakości, sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Wyróżnia je zwiększona grubość, co wpływa na polepszenie walorów izolacyjnych folii, a także zwiększenie jej wytrzymałości. W zależności od potrzeb i preferencji mogą Państwo wybrać folię IZOROL o grubości 0,13 mm lub folię IZOFOLIX o grubości 0,105 mm. Obie występują w rolkach o długości 50 m. Ich jakość z pewnością Państwa nie zawiedzie i pozwoli cieszyć się doskonale funkcjonującą instalacją ogrzewania podłogowego oraz komfortem termicznym w domu przez wiele lat. Zachęcamy do zakupów! W naszej ofercie znajdą Państwo również grzejniki aluminiowe i kanałowe oraz inne elementy systemów ogrzewania.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (2)
Folia do ogrzewania
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
Folia do ogrzewania podłogowego EFFECTIVE HEAT 105

Realizacja do 2 dni
4,18 zł -25% 3,14 zł brutto 2,55 zł netto + 23% VAT / .mb
Folia do ogrzewania podłogowego EFFECTIVE HEAT 130

Realizacja do 2 dni
4,43 zł -25% 3,32 zł brutto 2,70 zł netto + 23% VAT / .mb