Czujniki czadu

Czujnik czadu

Każdego roku co najmniej kilkadziesiąt osób umiera na skutek zatrucia tlenkiem węgla (czadem), a kilkaset trafia do szpitala. Często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika wyłącznie z niesprawnej instalacji C.O. i/lub C.W.U.. Główne powody zatruć tlenkiem węgla to: użytkowanie niesprawnego piecyka gazowego, wady konstrukcyjne instalacji, zatkane przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne. Na zatrucie CO są narażeni mieszkańcy nieruchomości, na terenie których eksploatuje się kotły węglowe, piecyki gazowe z otwartą komorą spania oraz kominki. Nieszczęściu może zapobiec czujnik czadu.

Czujniki czadu – działanie, specyfikacja, normy

Czujnik czadu to urządzenie, którego zadaniem jest stała kontrola natężenia gazu w pomieszczeniu. W momencie, w którym stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu przekroczy wartość dopuszczalną czujnik czadu uruchamia alarm. W zależności od modelu czujniki czadu posiadają funkcje alarmu dźwiękowego i świetlnego.

Zasada działania czujnika czadu jest bardzo prosta. Opiera się na ogniwie elektrochemicznym. Przy minimalnej obecności tlenku węgla w monitorowanym powietrzu na elektrodzie urządzenia zachodzi utleniania. Reakcja utleniania powoduje przepływ prądu, w wyniku czego aktywowany zostaje sygnał alarmowy.

Czujnik czadu – Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Producenci systemów bezpieczeństwa oferują szeroki wybór czujników czadu, które są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Jednak to, na co powinniśmy zwrócić uwagę to nie stylistyka, a sprawność urządzenia. Czujniki dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej zazwyczaj posiadają udokumentowaną deklarację zgodności. Oznacza to, że spełniają one rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 5029.

Czujniki działają na baterie lub są zasilane sieciowo – to kolejny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego modelu urządzenia.

Sklep Warszawa: Czujniki czadu dostępne od ręki

Klientów zainteresowanych zakupem wysokosprawnych czujników tlenku węgla zachęcamy do skorzystania z oferty hurtowni Hydrop. Czujniki oferujemy za pośrednictwem sklepu stacjonarnego oraz internetowego. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań do kontaktu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą czujników poziomu szamba.

Sklep Stacjonarny: Warszawa, ulica Płochocińska 161

Sklep Internetowy: Na wszelkie pytania odpowiadamy pod numerem 504 932 999

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (2)
Czujniki czadu
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
CZUJNIK CZADU Kidde 5DCO z wyświetlaczem

CZUJNIK CZADU Kidde 5DCO z wyświetlaczem

Indeks katalogowy: 209.101

Detektor tlenku węgla z WYŚWietlaczem LCD

127,74 zł brutto 103,85 zł netto + 23% VAT / .szt
Czujnik tlenku węgla czadu LT430OEM LCD

98,84 zł -15% 84,01 zł brutto 68,30 zł netto + 23% VAT / .szt