VAILLANT VC 20CS/1-5+VIH R 120/6B+VRC720 sensoCOMFORT+SPS P/Ś

Indeks katalogowy: 0010043631

 • Czas dostawy: Na zamówienie
 • Dostawa: od 123,00 zł (Transport własny Warszawa i okolice)
29 630,70 zł -66% 10 222,59 zł brutto / .szt 8 311,05 zł netto + 23% VAT / .szt
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 9 328,33 zł / .szt +10%

Opis

Pakiet VAILLANT VC 20CS/1-5 + VIH R 120/6B + VRC720 sensoCOMFORT + SPS P/Ś

ecoTEC plus: bestseller w nowym wydaniu

ecoTEC plus jest bestsellerem w asortymencie marki Vaillant od lat. Jego nowa odsłona: nowoczesna konstrukcja i modny design — to nowa era dla systemów ogrzewania. ecoTEC plus to także innowacyjne technologie, które doskonale wpisują się w obecne trendy domów i mieszkań inteligentnych. Stanowi świetny wybór dla osób, które cenią w życiu nowoczesne rozwiązania technologiczne idące w parze z ochroną środowiska.

Nowy, czytelny wyświetlacz dotykowy ułatwia obsługę i pierwsze uruchomienie

Nowoczesna struktura i koncepcja obsługi interfejsu kotła ecoTEC plus oraz elementy sterowania przyspieszają montaż i eksploatację urządzenia. Czytelne menu, intuicyjny asystent instalacji i komunikaty tekstowe w j. polskim ułatwiają nawigację.

Kompaktowy rozmiar

Kolejna zaleta to niewielkie rozmiary: ecoTEC plus zastąpi stary kocioł o takiej samej wydajności, zajmując znacznie mniej miejsca. Stanowi dobre rozwiązanie dla wymagających użytkowników, poszukujących komfortu, wydajności i niezawodności.

Inteligentne sterowanie spalaniem: IoniDetect

Nowa, inteligentna funkcja IoniDetect samoczynnie dostosowuje pracę kotła do zmian rodzaju i jakości gazu. Dzięki tej technologii nie trzeba obawiać się różnic w jakości dostarczanego gazu ani konieczności zmiany nastaw do efektywnego spalania przy wahaniach jakości gazu.

IoniDetect pozwala na stałą jakość pracy kotła, co oznacza zmniejszenie zużycia energii. IoniDetect to optymalizacja procesu spalania. Adaptacyjna automatyka gazowa płynnie dostosowuje mieszaninę gazowo-powietrzną do jakości gazu.

Nowa, inteligentna pompa obiegowa o wysokiej efektywności

Kocioł ecoTEC plus wyposażony w nowoczesną pompę o wysokiej efektywności i magistralę komunikacyjną LIN Bus udostępnia głębszy poziom informacji diagnostycznych przez nowoczesny interfejs. Ułatwia to trafną diagnostykę i sprawne rozwiązywanie problemów.

Nowe zasobniki VIH R/6 — gwarancja oszczędności i komfortu

Zasobniki uniSTOR VIH R/6 przeznaczone są do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, podgrzanej do maksymalnie 85°C, na potrzeby gospodarstw domowych i obiektów użytkowych. Służą do bezpośredniej współpracy z urządzeniami grzewczymi (gazowymi i olejowymi kotłami centralnego ogrzewania).

Budowa

Zasobniki uniSTOR VIH R/6 są wykonane z wysokogatunkowej stali emaliowanej i zabezpieczone dodatkowo przed korozją anodą magnezową. W ich wnętrzu znajduje się wężownica rurowa, która przenosi ciepło uzyskane w wyniku pracy urządzenia grzewczego (kocioł c.o.), oddając je wodzie znajdującej się w zasobniku. Jego zewnętrzną powłokę stanowi wydajna izolacja, która efektywnie chroni zasobnik przed stratami ciepła. Ta specjalna powłoka izolacyjna sprawia, że straty postojowe są bardzo niskie – wynoszą w zależności od klasy zasobnika i pojemności od 0,96 do 1,34 kWh/dobę dla VIH R/6 B oraz od 0,74 do 0,84 kWh/dobę dla VIH R/6 M. Tak wysoki stopień izolacyjności zasobników VIH R/6 M jest możliwy dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania płaszcza próżniowego opatentowanego przez firmę Vaillant. Płaszcz próżniowy o grubości 15 mm charakteryzuje się współczynnikiem przenikalności cieplnej odpowiadającym 15 cm standardowej izolacji z piany poliuretanowej, co znacznie redukuje koszty eksploatacji. Do instalacji zawierającej zasobnik VIH R/6 można również zastosować opcjonalną pompę cyrkulacyjną w celu podwyższenia komfortu ciepłej wody użytkowej. Takie rozwiązanie zalecane jest zwłaszcza w bardziej oddalonych miejscach poboru.

Wygodny montaż

Kompaktowa budowa i niewielkie gabaryty ułatwiają montaż zasobnika zarówno pod kotłem, jak i obok niego. Dzięki temu uzyskujemy estetyczny wygląd instalacji, a wymagana przestrzeń zabudowy jest zredukowana. Połączenia kotłów z zasobnikami umożliwiają funkcjonalne zestawy podłączeniowe skracające czas instalacji i poprawiające wydatnie estetykę wykonania. Kolorystyka uniSTOR VIH R/6 jest spójna z linią kotłów grzewczych, co wpływa na estetyczny wygląd całej kotłowni.

Energooszczędna eksploatacja

Dzięki zastosowaniu skutecznej izolacji straty postojowe zasobników są bardzo niskie – wynoszą w zależności od pojemności od 0,74 do 0,84 kWh/dobę dla VIH R typu M oraz od 0,96 do 1,34 kWh/dobę dla VIH R typu B. To oznacza, że w przypadku braku poboru wody koszt utrzymania przez całą dobę wysokiej temperatury zasobnika wynosi od około 18 do 32 groszy w zależności od jego typu i pojemności zasobnika.

Redukcja wymaganego osprzętu

Grupa bezpieczeństwa stosowana do zasobników została wykonana tak, by maksymalnie ułatwić i skrócić montaż instalacji. Posiada ona zintegrowany zawór odcinający, zwrotny i bezpieczeństwa. Jeden element zastępuje trzy, co również skraca czas montażu.

Wysoki komfort i wygodna konserwacja

Ciśnienie robocze zasobnika wynosi 10 barów, co zapewnia niezawodną eksploatację nawet w przypadku okresowych skoków ciśnienia w instalacji. Wieloletnią ochronę przed korozją gwarantuje natomiast pokrycie zbiornika emalią ceramiczną oraz zastosowanie anody magnezowej.

Dane techniczne kotła

 • Rodzaj Jednofunkcyjny
 • Moc nominalna c.o. przy 50/30°C [kW] 2,8 - 21,0
 • Moc maksymalna c.w.u. [kW] 24,0
 • Klasa energetyczna c.o. (A+++ do D) A
 • Klasa energetyczna c.o. w połączeniu z regulatorem klasy VI np. sensoCOMFORT (A+++ do D) A+
 • Zasilanie [V/Hz] 230 / 50
 • Pobór mocy w stanie czuwania [W] <2
 • Maks. pobór mocy elektrycznej [W] 75
 • Stopień ochrony elektrycznej IPX4D
 • Przyłacze systemu spalinowo-powietrznego [mm] 60/100
 • Wymiary (wys. / szer. / gł.) [mm] 720 x 440 x 348
 • Waga [kg] 38,5

Dane techniczne zasobnika

 • Pojemność znamionowa [l] 117
 • Klasa energetyczna (od A+ do F) B
 • Zużycie energii w stanie gotowości [kWh/24h] 0,96
 • Wydatek trwały cwu dla danej mocy (temp. poboru 45°C) [l/h] 527 (przy 21,4 kW)
 • Początkowa wydajność cwu (temp. zasobnika 50°C) [l/10 min] 137
 • Czas nagrzewania od 10°C do 50°C [min] 15,8
 • Ciężar pustego urządzenia [kg] 68
 • Wysokość [mm] 853 / 955
 • Średnica [mm] 590

Warszawa i okolice - oferujemy możliwość instalacji przez własne ekipy montażowe.

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Transport własny Warszawa i okolice : od 123,00 zł

Zapytaj o produkt