GALMET WYMIENNIK SGW(S)B TOWER BIWAL 300

SKAY/FOLIA PVC pow. węż. górna/dolna 1,1/1,4m2

Indeks katalogowy: 26-309000N

 • Czas dostawy: Na zamówienie
 • Dostawa: od 123,00 zł (Transport własny Warszawa i okolice)
6 623,55 zł -40% 3 974,13 zł brutto / .szt 3 231,00 zł netto + 23% VAT / .szt
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 4 268,88 zł / .szt -7%

Opis

Wymiennik biwalentny z dwiema wężownicami spiralnymi - SGW(S)B Tower Biwal 300

Tower Biwal, to pierwszy z serii wyjątkowych wymienników biwalentnych, z dwoma wężownicami spiralnymi, pozwalających na maksymalne wykorzystanie zasilania z kilku źródeł ciepła jednocześnie. Szeroki wachlarz pojemności, od 200 do 1500 litrów, sprawia, że znajduje on zastosowanie, zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych budynkach użyteczności publicznej.

Odnawialne źródło zasilania

Odnawialna energia słoneczna stanowi źródło bezpłatnego i czystego ciepła dostępnego przez cały rok. Wykorzystywana do ogrzewania pozwala na znaczne obniżenie kosztów zapewnienia ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja wymiennika Tower Biwal umożliwia maksymalne wykorzystanie tej czystej energii. Ciepło pozyskane przez kolektory słoneczne jest przekazywane do wody użytkowej poprzez dedykowaną do kolektorów słonecznych wężownicę spiralną. Umieszczenie jej w części dolnej zbiornika pozwoliło zapewnić pracę wymiennika z najwyższą wydajnością. Pracę dolnej wężownicy może wspierać, umieszczona nad nią, wężownica zasilana przez kocioł centralnego ogrzewania. Skraca to czas ogrzewania wody, szczególnie przy dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Równolegle może też działać izolowany, elektryczny komplet grzejny GE lub zastaw grzałek na flanszy, instalowany w otworze rewizyjnym.

Wygodna instalacja

Skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika znacząco ułatwia montaż a jednocześnie zapewnia estetyczny wygląd i wygodne użytkowanie instalacji. W części tylnej znajdują się również mufy umożliwiające instalacje czujnika temperatury z kotła c.o. oraz pompy cyrkulacyjnej. Jej zastosowanie pozwala na, natychmiastowy pobór wody, która ma stałą temperaturę, w każdym punkcie instalacji. W części przedniej, na wysokości wzroku, wymiennik posiada czytelny termometr ułatwiający nadzór instalacji.

Sprawdzona izolacja

Znaczącą zaletą wymienników biwalentnych Tower Biwal jest długie utrzymywanie temperatury wody, co gwarantuje komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Jest to zasługą stosowania opatentowanego systemu ocieplenia zbiornika. Tower Biwal oferowany jest w dwóch rodzajach wydajnego ocieplenia: stałym - "twarda" pianka poliuretanowa lub rozbieralnym - izolacja Neodul w zależności od pojemności ogrzewacza.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Gwarancją bezpiecznego użytkowania wymienników c.w.u. jest zapewnienie najwyższej jakości zabezpieczeń antykorozyjnych. Stosowana w ogrzewaczach Galmet emalia EXTRA GLASS®, to emalia ceramiczna nakładana metodą „na mokro”, równomiernie  na całej powierzchni wymiennika. Dodatkowo wspierana przez dwie anody magnezowe stanowi gwarancję higienicznego użytkowania.

Dane techniczne

 • Pojemność magazynowa (l) 299 (Zgodnie z rozporządzeniem komisji (UE) 812/2013, 814/2013.)
 • ERP pianka poliuretanowa B
 • Maksymalna temperatura pracy zbiornika (st.C) 95
 • Maksymalna temperatura pracy wymiennika (st.C) 110
 • Maksymalne ciśnienie pracy zbiornika (MPa) 1
 • Maksymalne ciśnienie pracy wymiennika (MPa) 1,6
 • Powierzchnia wymiennika kolektor sł./co (m2) 1,4/1,1
 • Pojemność wymiennika kolektor sł./co (l) 9,8/7,7
 • Moc wymiennika kolektor sł./co (70/10/45°C) (kW) 33,6/26,4
 • Średnica zewnętrzna (mm) 670
 • Wysokość (mm) 1615
 • Waga netto (kg) 122

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Transport własny Warszawa i okolice : od 123,00 zł

Zapytaj o produkt